Cilt Bakım ve Güzellik

Medikal Cilt Bakımı

Her bireyin birbirinden değişik cilt yapısı, ve bu değişikliklere göre de farklı cilt problemleri olabilmektedir. İlk olarak cildinize analiz yapılarak mevcut problemlerinize uygun bakım periyodu yada tedavi şekli ortaya çıkarılır. Cilt bakımları bu gibi değişik cilt sorunları için cilt bakım ürün ve meteryalleri ve cihaz ekipmanları ile cildin ihtiyaç ve isteğine uygun tamamen kişiye özel bakımlar ile yapılmalıdır.

Cildin hassasiyetini arttıran çok fazla etken var iken, kuru ciltlerin de ortaya çıkardığı en büyük sorunlar biri cilt hassasiyetinde ki artıştır. Kuru ciltler, hassasiyeti artacak ciltlerin habercisidir. Yani cildiniz kurursa, ciltte ki doğal koruyucu olan lipit bariyeri yok olur. Bunun neticesinde, ciltte çevresel ve mevsimsel etkilere karşı dayanıklılığı ve korumasını bitirerek kaşıntılar, kızarıklıklar ve morarmalar gibi etkilere yol açar.

Cilt bakımı için ciltlere analiz yapılarak ortaya konacak tedavi yöntemleri ve kişiye özel ürünler uygulanarak yapılması gerekir. Dış etkilere önlem olarak koruyucu görevi yapan cilde, yalnızca cilt yapısına uygun bileşenler ile ortaya çıkacak ürünler ile ve doğru tedavi yöntemleri uygulandığında sağlıklı ve güzel bir hal kazanır.

Sigara kullanmak, aşırı alkollü içecekler almak ve bir takım ilaçlar (soluum açıcılar vb.) cildin hassasiyetini çok rahatlıkla etkileyen, cilt sorunlarına sebep olabilecek durumlardandır nygt.

Medikal cilt bakımınız için cilt analizi yaparak cildinizin ihtiyaç duyduğu en doğru yöntemi belirleyerek ortaya çıkan sonuca göre medikal cilt bakımınızı yapıyoruz.

Medikal cilt bakımları;

 • Ciltte ki yağın ve nem oranının düzenlenmesinde,
 • Ciltlerde ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinde,
 • Cilt üstü akne ve sivilce sorunlarının bitirilmesinde,
 • Leke ve çil’lerde,
 • Cilt çatlaklarında,
 • Akne ile cilt yağlanmasında,
 • Mimik kayıplarında,

Uygulanır.

HydraFacial-MD

HydraFacial MD  ile Hidrasyon

hydrafacial md

Hücreler ihtiyaç halinde suyu tamamen alamadığında görevlerini uygun zamanda yerine getiremezler. Bu sebeple yaşlanma dediğimiz durum ortaya çıkar ve bir çok dokuda hasar meydana gelir. Sağlıklı hücre oluşumuna destek veren antioksidanlar, topikal ürünler ve anti inflamatuarlar ile cilde su sağlayan içeriklerden cilde su kazandırmanız gerekir. Ancak doğal yöntemler ile bu şekilde su hidrasyonunu sağlayabilirsiniz.

HydraFacial nedir diye soracak olursanız; estetik teknolojisinde tamamen yenilikçi bir dönüm noktasıdır.  HydraFacial ismini nem alınmasına sebep olmak anlamına gelen hidrat kelimesinden almaktadır.

Nemlendirme özelliği, HydraFacial ‘ı diğer tüm cilt yüzeyini yenileme işleminden farklı tutar.  HydraFacial temizleyici, su sağlayan ve nemlendiren cilt solüsyonları yeni cildi temizlerken aynı anda ölü deri ve hücreleri de yok eder. Bu tedavi tazeleyici ve yumuşatıcıdır. Tahriş etmeden hemen etki gösterir.

HydraFacial ‘ın Cilde Etkisi Nedir?

Hidrasyon, sağlıklı ve ışık saçan cilt için olmazsa olmazlardandır. Cildin tahriş olmasının, yaşlılık belirtilerinin arttırdığı kanıtlanmıştır. HydraFacial cildi nemlendiren ve tahriş etmeyen tedavi yöntemidir.

HydraFacial tüm ciltler için uygun bir şekilde tasarlandı. En hassas ciltlerde dahi kolaylıkla uygulanabilir ve cilti hemen tolere eder. Cilt bakım uzmanınız La Mia kendinize hasa cilt yapınıza uygun tedavi serumlarını özel olarak hazırlar.

Tedavi süresi nedir?

HydraFacial tedavisi ortama 15 dakika kadar süren hızlı ve çok etkili bir tedavidir. İşlem sırasında da herhangi bir rahatsızlık yaşamazsınız. Bu işlem bir boya fırçasının yüzde gezmesi gibi bir his sağlar ve yanma acı yaşamazsınız.

HydraFacial Nerelere Uygulanır?

 • İnce çizgi ve kırışıklıklar
 • Cilt tonu düzeltme & Canlılık kazandırma
 • Hiperpigmentasyon ve fotoyaşlanma hasarı
 • Yağlı / Tıkanmış ciltler
 • Genişlemiş gözenekler
 • Yaşlanma belirtileri

Hi-Fu Ultraformer 3 Fokus Ultrason

Fokus Ultrason Teknolojisi ile Yüz ve Vücut Germe
Ultraformer 3 ile en kısa zamanda en etkili sonucu ve vücudunuzun tamamında hissetmeniz artık olağan. Ultraformer 3 dermis ve SMAS tabakalarında termal koagulasyon gerçekleştirerek, etkin yüz kaldırma, sıkılaştırma ve vücut şekillendirme sağlayan, yüksek odaklı ultrason sistemidir. Farklı kartuş derinliklerine sahip başlıkları (1,5 – 3 – 4,5 – 9) sayesinde cilt altında güçlü termal koagülasyon oluşturur. Bunun sonucunda etkin yağ parçalamayla vücudun doğal şekil almasını sağlar. Ayrıca diğer başlıklarıyla da yüzde sıkılaştırma ve kaldırma olanağına imkan verir.

La Mia Cilt Bakımı

Ultraformer 3 ‘ü Nasıl Uyguluyoruz

Ultraformer 3 ameliyatsız yüz germe işlemi uygulamasında ultrasound başlık cilde değdirilerek işlem yapılır. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin bundan 4,5 mm ce altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinde uygulamadan etkilenmez. Cilde ulaşam enerji sayesinde stimülasyon artar ve ciltte yeni kolajen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Ultraformer 3 tek seansta uygulanmaktadır. Yapılan bölgeye göre süresi 30 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık iğne batması olarak tanımlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle ultraformer’ın ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamına gelmektedir. Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultraformer 3 sonrasında ciltte yanık leke ve herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde kızarıklık olsa da bu hemen bir kaç saat içerinde geçmektedir.

Ultraformer yüzü

Ultraformer3’ün diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?
Ultraformer 3 fokus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Ultraformer 3 derin dokuları düzeltebilen tek cihazdır. Uygulamanın amacı cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılabilen tabakayı erken safhada , ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini sağlamaktır. Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler uygun adaylardır. Öncelikle 30-65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için daha belirgin sonuç almaktadır.

ultraformer cihazi
Ultraformer3 Kimlere Uygulanmamalıdır?

 • Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu (herpes virüs) olan kişiler
 • Vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunan kişiler
 • Yara iyileşmesine engel olan bir hastalığı olan kişilere uygulanmamalıdır.
 • Çocuklara ve hamilelere uygulanmaz
 • Otoimmün bir hastalığı olanlar
 • Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar
 • Pıhtılaşma bozukluğu olanlara uygulanmaz
Geno Led Işık Terapisi

GENO-Led Omega Led Terapisi

Omega ışını nedir?

Omega ışığı, komplike cilt problemlerini LED ışığı ile çözüme kavuşturan LED cihazıdır. Omega ışığı cilt yenilenmesini ve yatışmasını kolaylaştırır ve 423nm ila 640nm arasında değişen çeşitli dalga boylarında ışın tedavisi uygulayarak cilt problemlerini çözüme kavuşturur. Cihaz, mükemmel ve güclü yüksek parlaklığa sahip özel yakın kızılötesi SMD LED Ogeleri kullandığından mükemmel etkiler ortaya koyar. Omega ışığı ışık kaynaklı ışınlama cihazıdır. Genel lazer uygulamalarından kaynaklı ısı tahribatı ve erken yaşlanma yaraları riskini acısız ve güvenli bir şekilde ortadan kaldırır.

genoled omega

Omega isigi, 287 özel yakın kızılötesi SMD LED öğelerinden oluşan bir LED cihazıdır. LLLT, Düşük Seviye LED Terapisi anlamına gelmektedir. Cilt problemlerini sorunlu bölgelere yoğun şekilde ışık tutarak tedavi eden yüksek güçlü bir lazerin aksine LLLT LED uygun ışık gücü kullanarak geniş bir bölümü tedavi eden bir ışık tedavisi yöntemidir. LED ışık kaynağı, dar bir dalga boyu bant aralığına sahip olduğundan sonuçta özel bir dalga boyuna sahip bir ışık kaynağı yayılır. Böylece cilt için zararlı olan UV ışığı ya da gereksiz kızıl ötesi yayılmaz. Düşük enerji sebebiyle dokulara ya da gözlere daha az zarar verme ve daha az yan etkide bulunma gibi bazı avantajlar söz konusudur.

Mavi Işık (420 nm)
Akne, porphyrins bakterisi içerir. Mavi ışık, yüksek afinite özelliği sayesinde porphyrins bakterisini öldürebilecek dalga boyutundadır. Ayrıca maviışık, aşırı hassas ciltlere yatıştırıcı bir etki gösterir.

Yeşil Işık (532 nm)
Cildi Sakinleştirir ve hassasiyetini alır. Karma cilt tipleri için uygundur. Yeşil ışık, melanositleri üreten hücreleri hedef alır. Fazla melanin üretimini engeller, melaninin cildin yüzeye çıkmasına engel olur

Sarı Işık (580 nm)
Cildin kan ve lenf dolaşımı sistemini düzenleyerek detoks etkisi yaratır ve cildin kızarık görüntüsünü gidermeye yardımcı olur. Erken zonanın baskılanmasında oldukça etkilidir. Ciddi faydalar sağlar

Kırmızı Işık (640 nm)
Kolajeni arttırır. Kolajen, hasarlı dokuların tamirinde, yaşlı dokuların yenilenmesinde ki proteindir. Gözenekleri sıkılaştırır. Cerrahi operasyon sonrası şişlik ve kırışıklığı yok eder.

Kırmızı + Mavi Işık Kombinasyonu; Yağlı ciltleri ve yoğun akneli vakaları kırmızı ve mavi ışığı beraber uygulayarak yatıştırır. Tedavi protokolü kırmızı ışıkta olduğu gibidir. Tedavinin hızlı etki etmesini sağlayan iki farklı atım moduyla, cildin daha etken reaksiyon vermesini sağlar.

Leke Bakımı

Kimyasal Peeling
 • Çilleri olanlar için
 • Güneş lentijinleri yani lekeleri olanlar için uygulama yapılır
 • Melazma, Kloazma
 • UV Kaynaklı Hiperpigmentasyon
 • Yüzeysel Melanin Bozuklukları olanlar için uygulanır.

Formülasyonu
Salisilik Asit: Daha fazla sayıda etken maddenin daha etkili bir şekilde cilde nüfuz etmesine izin veren etkili bir keratoliktir.

Fitik Asit: Antioksidan etki sağlar. Trozinaz enzimini inhibe eder ve üstün anti inflamatuar etkiye sahiptir. Yaraları iyileştirir.

Mandelik Asit: Ortaya çıkardığı sonuçlar bakımından geleneksel olarak hastalara verilegelmiş, hidrakinonla karşılaştırılabilir düzeyde etkili bir tirozinaz enzimi inhibitörüdür.

Azeoglisin : Hiperaktif melanositlerde trozinazı seçerek inhibe eder.

Laktobionik Asit: Cildin ekstraselüler matriksini ve yapısal bütünlüğünü bozarak kırışıklı, cilt gevşekliği ve telanjiektaziye yol açan MMP’lerin inhibitörüdür.

PH-DVC (Gönderim Aracı Kompleksi) : PhFormüla formülasyonlarında aktif bileşenlerin penetrasyonunu artırmak için kullanılan üstün bir gönderim kompleksidir.

Uygulamamız
Uyguladığımız etken maddelerin cilde dengeli ve hızla nüfus etmesi sağlanır. Kil bazlı benzersiz şekilde formüle edilen aktif bileşenlerin güçlü karışımlarını uyguluyoruz. Tüm cilt tiplerinde hiperpigmentasyon lekeleri konusunda iyileşmeler sağlıyoruz.

Akne Bakımı

akne bakimi
 • I, II ve III dereceli aknelere uygulanır
 • Aşırı Sebum
 • Genişlemiş Gözenekler
 • Yüzeysel Skarlaşma

Formülasyonu

PH-DVC (Gönderim Aracı Kompleksi) : PhFormüla formülasyonunda aktif bileşenlerin penetrasyonunu artırmak amacıyla kullanılan üstün bir gönderim kompleksidir.

Pirüvik Asit: Cilde yavaşça nüfuz edebilir ve beyaz nokta, orta düzeyde akne izi ve yağlı cilde sahip hastalarda kimyasal peeling ajanı olarak kullanılır.

Azeloglisin:  Folikülde mikrobiyal büyümeyi azaltıp inhibe ederek antimikrobiyal işlev görür.

Salisilik Asit: Daha fazla sayıda etken maddenin daha etkili bir şekilde cilde nüfuz etmesine izin veren etkili bir keratolitiktir.

Mandelik Asit: Akne odaklarıyla ilişkili mikropların kontrol edilmesine yardımcı olan güçlü antimikrobiyal özelliğe sahiptir.

Akne Bakımı Uygulamamız

Kullanılan solüsyonlarımız impaksiyonların çözülmesini, desteklemek ve akneye eğimli ciltte mikropların çoğalmasını kontrol etmeye yardım etmek için gözeneklere etkili bir şekilde nüfuz etmesini sağlıyoruz. Solüsyon sorunlu cildi normalleştirmeye yardımcı olmak için güçlü bir keratolik etkiyle birlikte antiinflamatuar faydalar sağlamaktadır.

Hassas Cilt Bakımı

Hassas Cilt Bakımı

Kimlere Uygulanır?

Kızarık, kızarıklığa yatkın, hassas cilt yapısına sahip tüm ciltlere uygulanır

Formülasyonu

Mandelik Asit: Rozasea eğimli ciltlerle ilişkili mikrobiyal büyümelerin kontrol edilmesine yardımcı olan güçlü antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Çok hafif bir asittir ve agresif topikal tedavileri tolere edemeyen cilt tiplerinde özellikle etkilidir.

Salisilik Asit: Daha fazla sayıda etken maddenin daha etkili bir şekilde cilde nüfuz etmesine izin veren etkili bir keratolitiktir.

Retinol: A vitamininin uzun süreli kullanımı, rozasea ve hassas ciltle ilişkili kronik kızarıklık problemleminin önemli sebeplerinden ciltteki kronik A vitamini eksikliğini gidererek, söz konusu problemlerde düzelmeye yol açar.

Laktik Asit: Cilt hidrasyonunu sağlarken ölü cilt yüzeyi hücrelerinin daha kolay soyulmasına olanak sağlamak için desmozomları (hücresel arası bağlar) parçalamaya yardım eder.

PH-DVC : Formülasyonda aktif bileşenlerin penetrasyonunu arttırmak amacıyla kullanılan üstün bir gönderim kompleksidir.

Hassas Cilt Bakımı Uygulamamız

Kronik kızarıklığın ve rozasea eğimli cildin tedavisinde aktif ve etkili bir komplekstir. Kızarıklığı azaltmak ve nüksetme durumlarını önlemek için antimikrobiyal aktivite ile özel olarak formüle edilmiştir.

Anti Aging (Yaşlanma Karşıtı) Bakım

Kimlere Uygulanır?

Foto yaşlanma durumlarında, pigment değişimlerinde,ince çizgi ve kırışıklık sahibi kişilerde, sağlıksız boynuzsu cilt yapısına sahip kişilerde, donuk ve soluk görünümü sahip kişilerde ve lentijinler, telanjiektazi, keratoz durumlarında uygulanır.

Formülasyonu

Mandelik Asit: Kollajen üretimini stimüle eder ve genelde başka asitlerle ilişkilendirilen tahriş ve iltihap sonrası hiperpigmentasyon oluşumuna sebep vermeden ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü düzelterekfoto yaşlanmasında gelişmiş sonuçlar verir.

Salisilik Asit: Daha fazla sayıda etken maddenin daha etkili bir şekilde cilde nüfuz etmesine izin veren etkili bir keratolitiktir.

Retinol: Hücresel farklılaşmayı düzenler. Kollajen ve elastin sentezini stimüle eder ve güçlü bir antioksidan görevi görür.

Laktobionik Asit: Cildin ekstraselüler matriksini ve yapısal bütünlüğünü bozarak kırışıklık, cilt gevşekliği ve telanjiektaziye yol açan MMP’lerin inhibitörüdür.Hücre döngüsünün süresini arttırmak ve antioksidan özellikler sağlamak gibi bir çok faydası vardır. Ayrıca yara iyileşmesini destekler.

PH-DVC : Formülasyonda aktif bileşenlerin penetrasyonunu arttırmak amacıyla kullanılan üstün bir gönderim kompleksidir.

Anti Aging (Yaşlanma Karşıtı) Cilt Bakımı Uygulamamız

Foto yaşlanma pigment değişimleri, donuk ve soluk görünüm, süperfisyal ve orta düzeyde yüz çizgileri gibi tipik yaşlanma belirtilerinin tedavisinde aktif ve etkili cilt yenilemesi yapılmaktadır.

Cilt Yenileme

cilt yenileme

Kimlere Uygulanır?

Foto hasar, hiperpigmentasyon durumlarında, parlaklık kaybı durumlarında, sıkılık kaybı yaşayanlarda ve pürüzlü yüzey dokusuna sahip kişilerde uygulanır.

Formülasyonu

Hiyalüronik Asit: Cilt hidrasyonuna yardım eder.

L-Askorbik Asit: Kollajen üretimini tetikler, antioksidan özellikler sağlar, melanin oluşumunu düzenler, çift onarımının hızını arttırır, dolaşımı destekler ve UV hasarlarına karşı gelişmiş koruma sunar.

Retinol: Epidermal hücre döngüsünü destekler.

PH-DVC : Formülasyonda aktif bileşenlerin penetrasyonunu arttırmak amacıyla kullanılan üstün bir gönderim kompleksidir.

Cilt Yenileme Uygulamamız

Uygulamamız ile parlaklık salma sisteminde saf L-askorbik asit tozu uygulamadan hemen önce parlaklık salma aktivatörü içinde çözündürülür. Yüksek düzeyde emilebilen bir aracı da en yüksek C vitamini konsantrasyonu düzeylerine ulaştırılır. Cilt hasarının erken bilertilerinin üzerine giden gelişmiş bir sistem uyguluyoruz.